Jezioro

Dom znajduje się tuż nad jeziorem , dotrzesz tam w ok. 1 0 minut piechotą leśną drogą. Jest duże, czyste, ma piaszczystą plażę, pomost, plac zabaw dla dzieci. Wiosną, jesienią i zimą to cel przyjemnych spacerów w ciszy i spokoju. W Kamionkach wtedy jest bardzo pusto. Można tu zabrać psa, można morsować, można po prostu posiedzieć na ławce z książką. W lato to miejsce tętni życiem: dookoła działa gastronomia, w weekendy przyjeżdża tu mnóstwo osób w Torunia, są do wypożyczenia kajaki i rowery wodne, są ratownicy pilnujący porządku. Są też oczywiście dzikie plaże - w niezagospodarowanych miejscach przy jeziorze znajdują się małe pomostki, z których zwykle korzystają rybacy. Jeśli nie lubisz tłumów, w lato rekomendujemy przyjeżdżać do Kamionek w tygodniu, a w weekendy albo bardzo wcześnie poszukać dzikiej plaży albo oddalić się od głównej plaży kajakiem czy rowerkiem wodnym (są dwu, cztero i sześcioosobowe).

Las

Jesteśmy też kilka kroków od lasu. To dlatego w domku będziesz słyszeć śpiew ptaków. Polecamy do biegania, jazdy na rowerze, spacerowania. Gdy trwa sezon na grzyby, jest tam ich całe mnóstwo. Las ten nie jest bardzo gęsty, raczej nie trafisz w nim na dziki ani łosie, za to my widzieliśmy kiedyś wbiegające do niego sarenki. Sporadycznie w okolicy domu kręcą się też jeże. Zależy nam by dbać o przyrodę dookoła, więc czasami wybieraliśmy się do niego z workami zbierać śmieci, którzy zostawili nieodpowiedzialni turyści. Podczas leśnej przejażdżki rowerem, możesz trafić na np. na pola słoneczników czy kopalnię kruszywa, która robi wrażenie. Fanów jazdy szosowej ucieszy to, że przez Kamionki przebiega świetna trasa rowerowa.

Toruń (restauracje, muzea, Stare Miasto...)

Najbliższym dużym miastem obok Kamionek jest Toruń. Zabytkowa starówka, restauracje, muzea, galerie, kina, teatr... Gdy za tym zatęsknisz, w 25-30 minut autem dojedziesz na wycieczkę do Torunia, a tam czeka mnóstwo atrakcji i oczywiście, pierniki. Polecane knajpy? Monka, Patio, Pueblo, Luizjana Dwór. Artusa. Genialną kawę podają w NAPAR.

Co jeszcze?

Stadnina koni - jest! 20 minut autem od domku. Farma Dzika Orchidea lub Krobia.

Kort tenisowy - jest! 10 minut autem od domku. W Pałacu Romantycznym.

SPA - jest! Właśnie w Pałacu Romantycznym z XIX wieku. Gościł w nim. Fryderyk Chopin. To aktualnie 4* hotel, można tam wykupić masaż czy inne pakiety SPA.

Inne atrakcje - tak! 35 minut od Kamionek jest Ciechocinek, miasteczko, które każdy kojarzy dzięki sanatoriom. Do dziś są tam miejsca, w których czas się zatrzymał... W przeciwną stronę, ale też blisko domu, znajduje się miejscowość Golub-Dobrzyń z krzyżackim zamkiem i kilkoma lumpeksami :D W godzinę od Kamionek dojedziecie do Bydgoszczy, której rekomendować nie muszę - mega fajne miasto! Trochę bliżej, bo Grębocinie jest Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, za to w Gronowie znajdziecie zaniedbany zespół pałacowy (urbex).